Однією з найбільш обговорюваних тем є питання озвучення гітари, яке стоїть так: «Провідні чи безпровідні системи для гітари. Що краще?». Існують різні думки про те, як обидві схеми можуть вплинути на якість звуку, але насправді найважливішим є специфіка застосування та проходження сигналу. Розглянемо основні переваги кожного варіанту і зробимо висновок  на основі визначених вимог.

Що дає добрий провідний набір для гітари?

Все, що стоїть між гітарою і підсилювачем, так чи інакше впливатиме на кінцевий результат. Таким чином, дуже важливо мати якісні кабелі. Нижче наведені деякі ключові моменти, які необхідно враховувати.

Підбір

Якщо Ви коли-небудь купували або використовувати дуже дешевий гітарний кабель, то, імовірно, вже знайомі з гудінням і шумами, характерними для простих кабелів з поганим захистом. Висока якість кабелів зведе шум до мінімуму шляхом екранування провідника від електричних перешкод, звичайно, з металевим обплетенням, ізоляцією і пластиковою оболонкою.

 Примітка: Незалежно від того, наскільки добрий захист має гітарний кабель, все ж гітарні кабелі є незбалансованими, тобто вони використовують тільки один провідник і не усувають перешкоди на іншому кінці кабелю. Саме тому завжди слід триматися подалі від будь-яких інших кабелів-потенційних джерел перешкод, таких як: джерела живлення, радіо, і т.д.

Ємність

Ємність – це, по суті, здатність кабелю зберігати електричний заряд. Для джерел з високим внутрішнім опором (наприклад, пасивні гітари і бас-гітари), характерна низька результуюча ємність та краща частотна характеристика. Довжина кабелю теж важлива, тому що це має безпосереднє відношення до ємності. Довші кабелі мають вищу ємність і втрати сигналу на відстані.

Роз'єми

Як згадувалося раніше, все що стоїть між гітарою і підсилювачем, вплине на якість звуку. Роз'єми - не виключення. Провідні виробники кабелів (наприклад, Monster) використовують позолочення, щоб поліпшити якість з'єднання. Це дає додаткову перевагу, запобігаючи корозії.

Хто виготовляє якісні гітарні кабелі?

Кабелі фірми Monster є одними із  високоякісних професійних кабелів, виготовлених відповідно до вимог відбору і необхідних частотних характеристик. Ви також можете придбати кабелі Monster, адаптовані до певного частотного діапазону інструментів (акустичні, електричні, бас і т.д.)

Що дає якісна безпровідна система для гітари?

Так само, як у випадку із провідною схемою, все, що відбувається з сигналом у безпровідній системі на шляху від звукознімача до підсилювача, матиме наслідки. Тому дуже важливо придбати якісну безпровідну систему, щоб отримати гітарний звук найвищої якості. Нижче наведені деякі найбільш поширені запитання від нових користувачів безпровідних систем.

Чи забарвлює це мій звук?

Можливо. Безпровідні аналогові системи стискають динамічний діапазон звуку для його передачі радіохвилями з запасом. Він стиснутий в передавачі і розширений в приймачі - цей процес також відомий як "компаундування." Аналогові безпровідні системи мають компаундер з фіксованим співвідношенням, що може спричинити  неприродне звучання. Кращі аналогові системи мають більш природне звучання, а різниця між безпровідною і провідною системою майже непомітна. Тим не менш, аналогова безпровідна система не в змозі цілком бездоганно передати вхідний сигнал.

Цифрові системи не потребують компаундування, бо перетворюють аналоговий сигнал в цифровий (АЦП) з повним збереженням динамічного діапазону вхідного сигналу. При цьому бітовий потік з одиниць та нулів передається приймачу і відновлюється цифро-аналоговим перетворювачем (ЦАП), щоб відтворити оригінальний звуковий сигнал. Такі високоякісні АЦП/ЦАП-перетворювачі дають на виході абсолютно природний оригінальний звук.

Підсумок

Питання «обрати провідний чи безпровідний спосіб зв'язку» і «що звучить краще» є дещо надуманими. По суті, інвестуючи у високоякісне обладнання, можна отримати професійні результати, бо якість все ж таки залежить від фактичної вартості. З іншого боку, безпровідна система вимагає дещо більших вкладень, щоб зберегти таку ж якість сигналу. Може видатись привабливою ідея придбання дешевої бездротової системи у якості компромісу, але це не дуже гарна ідея, якщо є бажання, щоб живі виступи звучали в ефірі справді чудово.

Як і в більшості випадків, дешеві безпровідні системи з ненадійним або низькоякісним компаундером  приводять лише до примарної економії. Зрештою, навіщо потрібна безпровідна система,  якщо з нею інструмент більше не звучить, як гітара?

Безпровідна цифрова система Shure GLXD16 (швейцарський армійський ніж для гітаристів)

Ця безпровідна педальна система без будь-яких виключень звучить так, як провідна гітара. Нова цифрова система Shure забезпечує чудову "віддачу" і може бути охарактеризована, як своєрідний легендарний швейцарський армійський ніж або таємна зброя для гітаристів.

За матеріалами статті Марка Хеншолла