У нашому світі важко знайти музичний колектив, який хоча б одного разу не використовував мікрофон SM57. Адже до сьогодні він залишається вибором номер один для гітарних підсилювачів і живого голосу, а також для студійної роботи. Більше того: навіть попри те, що Shure SM57 призначений для інструментів, його неодноразово використовували для багатьох вокальних записів.

Shure Beta57 має не менший «послужний список» та багату історію використання для запису численних альбомів і концертних виступів. Водночас, між двома легендарними мікрофонами є деякі ключові відмінності, в яких ми спробуємо розібратись.

Діаграма спрямованості

Як і Shure Beta58, Beta57 має суперкардіоїдну характеристику замість кардіоїдної у SM57. Як показує досвід, кардіоїдний мікрофон дещо менше сприйматиме звук з тилу, а суперкардіоїдний – з боків. Перевага суперкардіоїдної діаграми спрямованості проявляється в тому, що мікрофон є менш сприйнятливим до зворотного зв'язку, якщо монітори встановлені правильно.

Решітка

Мабуть, найочевиднішою зовнішньою відмінністю в цих мікрофонів є конструкція решітки. Так, SM57 має неповну захисну решітку, бо цим максимально досягається ефект близькості. Адже внаслідок відсутності кулеподібної решітки мікрофон можна розташувати якомога ближче до джерела звуку.

Shure Beta57 має обидві переваги: завдяки унікальній формі решітки мікрофон можна розташовувати близько, проте забезпечується повний захист на рівні кульової решітки.

У «бети» нижня решітка набагато складніша в порівнянні з аналогічної деталлю мікрофону SM-серії, що робить Beta57 ідеальним мікрофоном для професійних турів.

Частотна характеристика

Shure Beta57 має розширену частотну характеристику для яскравих «верхів» і глибоких нижніх частот. Така АЧХ відповідає і барабанам, і гітарам, і вокалу, і трубам. Якщо Ви віддаєте більшу перевагу блискучому вокалу чи нижчій ділянці гітарного кабінету - швидше за все, Ви будете задоволені саме Beta57.

Вихідний сигнал

Неодимові магніти забезпечують Beta57 підвищений рівень вихідного сигналу. Це відмінна можливість для отримання найкращого сигналу і покращеного співвідношення сигнал-шум.

Зниження шуму

Обидва мікрофони мають ноу-хау Shure - унікальну пневматичну протиударну систему кріплення. Але слід зауважити, що Beta57 має вдосконалену версію системи, котра ще більше знижує передачу механічного шуму і вібрацій.

Вартість

Нові функції не даються задарма. У момент підготовки цього матеріалу мікрофон Beta57 коштував приблизно на 30 відсотків дорожче за SM57. Здавалось би, різниця не така вже й велика. Але у випадку, якщо мова йде про придбання великої кількості мікрофонів (наприклад, комплект для туру), загальна сума переплати може вийти досить значною. Слід зауважити, що немає особливого сенсу купувати десять мікрофонів Beta 57, коли тільки п'ять з них будуть використовуватись «на повну котушку». Більше того: професіонал  для туру, скоріше за все, захоче мати комбінацію з обох вказаних мікрофонів, оскільки вони призначені для різних цілей.

Підсумок

Без сумніву, Beta 57 може покращити результат у багатьох випадках, але не обов'язково робити це покращення у всьому і скрізь. Наприклад, якщо Ваш гітарний підсилювач має особливо кришталевий тон, то не обов'язково акцентувати це розширеним діапазоном частот. Крім того, якщо Ви більше захоплюєтесь нижньою частиною діапазону для вокалу або інструменту, це не обов'язково працюватиме в контексті повного міксу. Важливо знати та розуміти, який кінцевий результат Ви прагнете отримати. Сподіваємось, що наведені ключові відмінності між цими мікрофонами допоможуть Вам зробити свідомий та правильний вибір.

За матеріалами статті Марка Хеншолла