Порівняння
Додайте товари для порівняння
Графік роботи:

Пн-Пт:9:00–18:00

Сб-Нд:вихідний

0
Мій кошик

Мікшерні пульти

Для того, щоб звести звукові сигнали з декількох джерел, необхідний мікшерний пульт. В Україні можна купити як цифровий, так і аналоговий мікшерний пульт. Їх використовують не тільки при звукозапису і зведенні, а й для концертного звукопідсилення.

У кожного з видів мікшерів існують свої прихильники і противники, оскільки як "аналог", так і "цифра" мають свої переваги і недоліки. У Києві та інших містах України можна купити десятки варіантів мікшерів обох типів, помітно відрізняються функціональними можливостями. Відповідно, на порядок може варіюватися і їх ціна.

Який купити мікшерний пульт?

Все залежить від поставлених завдань, виходячи з яких, і потрібно вибирати конкретну модель.

Головна відмінність пультів - кількість входів і виходів, а також можливості по обробці звуку.

Ще один різновид Мікшерський пультів, крім концертних і студійних - мікшер для ді-джеїв.

У концертних і студійних мікшерів професійного рівня зазвичай не менше 32 входів, високоточні і длінноходниє фейдери, 4 і більше підгруп, а також потужний еквалайзер.

У мікшерів "аматорського" рівня (або бюджетної цінової категорії) менша кількість каналів, більш обмежені можливості щодо коригування звуку, а замість фейдеров нерідко використовуються звичайні потенціометри. Зате відносно недорогий пульт може дозволити собі купити навіть музикант-любитель, який користується обладнанням виключно для власного задоволення.

"Ді-джейський" мікшерний пульт в силу специфіки роботи такого музиканта відрізняється ще меншою кількістю вхідних каналів, але має кроссфейдер, що дозволяє ді-джею виконувати плавне зведення сигналів на вхідних каналах. Крім того, в мікшерах для DJ зазвичай передбачені спеціальні звукові ефекти.

Більшість мікшерів оснащені на вході джерелом "фантомного" живлення, необхідного для підключення конденсаторного мікрофона або ді-боксу.

Частотну характеристику сигналу можна коригувати за допомогою многополосного еквалайзера, а для обробки зовнішнім або вбудованим процесором ефектів використовується блок маршрутизації вхідного сигналу на Аux-шини. Така шина може працювати в режимах Pre або Post, що визначають залежність рівня сигналу від положення фейдера. Це дозволяє створити індивідуальний мікс вхідних джерел.

Головна перевага цифрового мікшерного пульта перед аналоговим - найкраща функціональність в плані обробки і маршрутизації сигналу, а також можливість збереження виставлених налаштувань у вигляді пресетів. Однак оцифровка вхідного сигналу і зворотне перетворення "цифри в аналог" викликає протест у багатьох звукорежисерів, які до сих пір віддають перевагу аналоговим микшерам, які до того ж відрізняються більш простим управлінням.

У свою чергу, цифрова мікшерна консоль має більш гнучку комутацію, включаючи можливість конфігурації для виконання різних завдань (студійний, концертний, моніторний, радіомовний і так далі). Саме з цієї причини один і той же роз'єм цифрового микшерского пульта може виконувати найрізноманітніші функції.

Який мікшер вибрати - аналоговий або цифровий?

Принципових переваг аналогового звуку над цифровим немає, і мікшери обох типів в залежності від ціни можуть бути більш високого або низької якості. Сучасні мікшери одній ціновій категорії забезпечують приблизно однакову якість звуку, а їх можливості, в основному, відрізняються в плані комутації, рівні виконання еквалайзера і мікрофонних передпідсилювачів.

Вгору