Домашній комп'ютер давно перетворився з робочої станції в повноцінний мультимедійний пристрій. Крім серфінгу в інтернеті та соціальних мережах, сучасний персональний комп'ютер, надає можливість переглядати відео, слухати музику, обробляти аудіофайли, відтворювати і т.д. Для виведення звуку на динаміки або навушники вимагається звукова карта. Далі ми розглянемо існуючі типи, призначення та конструктивні особливості цих пристроїв.

 

Звукові карти цінової категорії від 30$ до 130$

 

Behringer U-CONTROL UCA 202/UCA222

Починаємо наш список з найдешевших звукових карт для домашньої студії звукозапису. Behringer U-Control UCA 202/222 дуже доступне рішення для домашніх студій або підкастингу. Крім того, інтерфейси можуть стати зручним доповненням і для PRO-аудіосистеми. Моделі відмінно справляються з відтворенням, і записуванням лінійних стерео сигналів з відчутною вищою якістю, в порівнянні з вбудованими картами. До того ж, в Behringer UCA202/222 встановлено цілком нормальні передпідсилювачі для навушників. Знайшлося в обох моделях навіть місце і для оптичних виходів S/PDIF, щоб підключаться до більш досконалої техніки. Пристрої відрізняються практичністю в експлуатації та універсальною сумісністю з переважною більшістю звукової техніки різних категорій.

 

фото Behringer U-Phoria UMC22

Behringer U-Phoria UMC22

Модель U-Phoria UMC від Behringer відноситься до найдешевших звукових карт для студії звукозапису вдома, які забезпечують універсальність. UMC22 це прекрасна робоча конячка для щоденного використання, яка стане ідеальним рішенням для звукорежисерів, ді-джеїв та виконавців, які регулярно використовують відразу два пристрої (аналог і цифру) для обробки сигналу. За малу ціну тут ви отримаєте все необхідне. А саме: роз'єми які сумісні з мікрофонами, музичними інструментами, мікшерними пультами, а також іншими аналогічними пристроями для студій звукозапису. Крім того, чудова якісна конвертація та надійність, роблять U-Phoria UMC22 придатною для професійного застосування, без спотворень та електронних шумів.

 

Behringer UMC202HD/UMC204HD

В першу чергу, що хочеться відзначити в пристроях Behringer UMC202HD/UMC204HD, так це вміння працювати в режимі 192 кГц/24 біт. На відміну від своїх молодших моделей UM2/UMC22, які працюють під стандартним системним аудіо драйвером, обмежуючи запис звуку до 96 кГц/16 біт. Крім того, в UMC202HD/UMC204HD передбачені два комбіновані мікрофонні/гітарні/лінійні входи. А також окремі виходи для навушників з самостійним налаштуванням рівнів і виходами на монітори. UMC204HD відрізняється кращими секвенсорами для телефонів і планшетів, маючи 2 виходи, щоб підключити монітори і порти MIDI IN/OUT. Найважливіше, що вартість обох звукових карт, на 30% дешевше аналогів і це як мінімум, а звук на рівні більш дорогих конкурентів. Behringer UMC202HD/UMC204HD цілком відмінний робочий варіант без зайвих витребеньок і за доступною ціною.

 

M-Audio M-Track 2×2/2x2M

Якість звуку карт M-Audio M-Track відповідають параметрам з більш дорогих аналогічних пристроїв. В обох моделях передбачено два мікрофонні/гітарні/лінійні входи. Окрім того, у пристрої 2X2M додатково є і MIDI-роз'єм. Безумовно, рішення виробника винести все управління на верхню панель, плюс великий центральний регулятор, роблять роботу з картами дуже зручною. Найприємніше, що в комплект до обох моделей надається величезна кіпа різноманітного софту.

 

Аудіоінтерфейси з цінової категорії від 140$ до 300$

 

Roland RUBIX22

Звукова карта Rubix22 USB, на сьогоднішньому ринку є однією з найпопулярніших. Компактна та доступна за ціною модель має висококласний звук, і міцну конструкцію. Окрім того, оснащена безліччю функцій, що мають підвищений попит у сучасних музикантів і продюсерів. Звук і функції в ідеальному порядку: два мікрофонних входи, один інструментальний вхід, а також лінійний та MIDI роз'єми. Важливо, щоб при розробці Rubix22 інженери знизили рівень шуму до мінімуму по всьому аудіоканалу, від входу до виходу. Виділяється ця карта серед конкурентів також і своїми виходами на навушники, так як потужність без проблемно розкачує високоімпедансні моделі.

 

 

Shure MVI LTG

Портативна звукова карта Shure MVI LTG вміє швидко і якісно записувати кілька музичних інструментів одночасно, а також працює з пристроями на операційних системах Windows, macOS, iOS і Android. З цим пристроєм ви зможете підключитися до мікрофона, електрогітари, бас-гітари і цифровому фортепіано. В карті MVI LTG передбачено п'ять готових пресетів для точного запису мови або вокалу, а також акустичних/електронних інструментів. Крім того, присутні такі функції як: контроль рівнів/гучності, мутування сигналу і багато інших.  Звукова карта Shure MVI LTG може з легкістю трансформувати ваш мобільний пристрій або комп'ютер в студію звукозапису PRO-рівня.


 

Roland RUBIX24

Rubix24 USB майже ідентичний своїй молодшій моделі RUBIX22, але має додатковий стереовихід, розширений моніторинг, плюс вбудований апаратний компресор/лімітер. Останній забезпечує постійний сигнал на високому рівні. Ця звукова карта здатна дати звучання студійного класу, а функція апаратного компресора/лімітера стане особливо корисною для ведучих підкастингу і тих, хто веде в мережах прямі ефіри.

 

Пристрої для домашньої студії звукозапису від 350$ до 600$

Roland MOBILE UA

Mobile UA - це професійна мобільна USB звукова карта наступного покоління, заснована на новітній технології S1LKi DSP. Дивно компактний цифро-аналоговий пристрій відмінно відтворює обидва формати: як PCM-аудіо, так і DSD-аудіо з надвисоким дозволом. Звукова карта здатна обробити до чотирьох каналів з ультранизькою затримкою і, таким способом, поширювати сигнал декільком слухачам, виводити щиглики для музикантів або застосувати їх для контролю запису або виконання.

 

M-Audio M-Track 8X4M

Track 8X4M відмінний пристрій для професійного моніторингу та запису. На борту знаходяться чотири комбінованих входи, два інструментальних і лінійних, два незалежних виходи для навушників, чотири виходи, щоб підключити колонки/монітори, і також передбачені MIDI-порти. Звукова карта обладнана передпідсилювачами Crystal Preamps із низьким ступенем шуму, а також високоякісним АЦП. M-Track 8X4M можна підключати по-звичайному USB-порту, і по USB-порту C, обидва кабелі включені до інтерфейсу. Крім того, з звуковою картою надається таке програмне забезпечення як: Live Lite Ableton, Music Strike AIR, M-Audio Edition ProToolsFirst, Music MiniGrand AIR, Music Xpand! 2AIR, плюс бібліотека семплів об'ємом 2 гігабайти.