Японський педальний гігант кидає виклик своїм новим процесором ефектів хай-енд класу - Boss GT-1000.

Вивчивши уроки першої хвилі у сфері цифрового моделювання, кілька виробників-гігантів музичної індустрії вийшли на світову арену з новими флагманськими підлоговими процесорами ефектів.  Принаймні, це відбувається відразу після технологічного прориву останнього десятиліття здійсненого Fractal Audio та Kemper. Boss GT-1000 - це спроба компанії Roland представити достойного конкурента на відповідному рівні. Після успіху продуктів DD-500, RV-500 та MD-500, підлоговий процесор, який об’єднав їх усіх во єдино, повинен бути безкомпромісним рішенням. То чи являється насправді Boss GT-1000 таким?

Бездоганний тембр і новаторської технології

Фізично, це звір. Досконалий та сучасний. На задній частині традиційно розташовані входи та виходи, включаючи вихід USB для запису. А також вихід для додаткової педалі експресії. Є роз'єми для підключення двох моно педалей або однієї стерео зовнішньої педалі. Також є посил сигналу для перемикання каналів підсилювача.

Коли пристрій вмикається уперше, то з’являється простий екран. За допомогою кнопок сторінки, його вміст можна переключати так, щоб показувати лише назву патча. Або функції всіх ножних перемикачів, чи ланцюжок сигналу поточного патча. Однак, з точки зору редагування, це не є найбільш інтуїтивно зрозумілим. Спершу нам довелося звернутися до посібника, щоб визначити, як розпочати редагування блоків.

 

Безпрецедентно висока якість звуку від компанії Boss

GT-1000 від компанії Boss відрізняється від інших процесорів, які моделюють сигнальний тракт, куди можна чіпляти кожен ефект поза банком. У ньому банк являється набором повністю ізольованих окремих ланцюгів. Тобто, коли ви перемикаєтеся між патчами у межах одного банку, ви не просто вимикаєте якусь із педалей (наприклад: «Tube Screamer»), а натомість, ви перемикаєтеся на повністю інший сигнальний ланцюг, який не має у собі цієї педалі.

Це насправді знайомий концептуальний принцип, що застосовується у обладнанні високого класу. А також у рекових пристроях старого взірця. Але для початківців це не найбільш зрозумілий варіант, у порівнянні до кроків, виконаних для осучаснення дизайну інтерфейсу користувача. Звучить переконливо – 32 біт, 96 кГц. Це ставить GT-1000 вище його вагової категорії у плані чистоти звучання та відтворення гедруму. А також якість його підсилювачів однозначно у виграші. Чистий звук у нього багатий та повний, хоча процесори вже деякий час моделюють досить достойні звуки підсилювачів.

В знайденій моделі Rectifier є корисна функція вибору гедрума хайгейнового підсилювача, так само, як і насиченість ефекту дисторшн. При чому, зменшуючи баси, звук залишається приємним і має «смачну» атаку. Також, ми можемо запевнити, що в звуці GT-1000 нема жодного жахливого призвуку. Щодо ефектів, то тут є багато модуляцій, дилеїв, ревербераторів та драйвів. Дисплей тут має додаткове вікно для вибору ефекту, що дозволяє бачити більш ясно пропоновані параметри в прослуховуваному ефекті.  

Оптимальні характеристики для роботи в будь-яких додатках

Однією з переваг патчової системи є  можливість будувати складні пресети. До прикладу: простий патч з ефектом драйву та патч, що поєднує клін з модуляцією і ревербератором. Як завжди, ми легко схиляємося до ланцюгів, що включають стереозвук, реверберацію та трохи ефекту хору. Кожен патч має два призначувані блоки, що можуть вмикатися та вимикатися ножними педалями CTL. Це дозволяє перемикатися на хайгейновий канал симульованого підсилювача, що додає більше гнучкості для кожного патча.

На сучасному ринку музичного обладнання при сьогоднішній різноманітності моделей та ціновому діапазоні стає дедалі важче вибирати собі найбільш оптимальну модель. Питання торкається деталей – чи вас цікавлять імпульсні відгуки, або потрібна симуляція підсилювачів. Можливо ви схиляєтеся до традиційних педалей ефектів, або, ж віддасте перевагу експериментам.  

Коли ж мова іде про ефекти від компанії Boss, то сумніву немає – GT-1000 вартує того. Основною відмінністю його у порівнянні з конкурентами є спосіб поєднання та програмування пресетів. Педалборд, що включав би MD-500, RV-500 та DD-500, дав би більше гнучкості, але для більшості гітаристів GT-1000 є у достатній мірі практичним.

Наш вердикт. При тому, що цей процесор не є найпростішим на ринку, він є одним із найкращих і у той самий час складає гідну конкуренцію своїм найближчим конкурентам від Fractal та Line 6.

Плюси. Вражаючі моделі підсилювачів. Величезний вибір ефектів. Міцна та якісна конструкція.

Мінуси. Не дуже зручний для початківців. Патч-система не є ідеальною для всіх.