Форми корпусів

Кожен тип спроектованої Бобом Тейлором гітари є унікальним і орієнтований на певний стиль гри, як наприклад GS для гри гітарним боєм, Grand Concert для виразної пальцевої техніки, а також Grand Auditorium, яка є універсальною гітарою. Щоб знайти для себе ідеальний варіант, варто спробувати всі існуючі типи, проте слід також пам'ятати, що незалежно від форми, усі гітари Taylor загалом мають добре збалансоване й виразне звучання.

 

Типи корпусів акустичних гітар Taylor

Форма Grand Auditorium (GA)

Довжина корпусу: 20" / Ширина корпусу: 16" / Глибина корпусу: 4 5/8" 

Це особлива гітара Taylor, яка є втіленням основних принципів універсальності щодо акустичних гітар.

Варто додати, що це одна з найпопулярніших універсальних моделей середнього розміру, вишукані пропорції якої утвердилися ще в 1994 році. Тип корпусу Grand Auditorium — це щось середнє між Dreadnought та Grand Concert. В той час, як більший за розміром Dreadnought традиційно вважається зручним для гри з медіатором, а менший Grand Concert — для пальцевої техніки гри, GA навмисно було створено для задоволення обох цілей. Завдяки такій формі корпусу гітара має своєрідне акустичне звучання, достатньо потужне для гри боєм або з медіатором, з вражаючим балансом по всьому діапазону (особливо на середніх частотах), відтворюючи чіткі й чисті тони. Гітара з типом корпусу GA добре комбінується з іншими інструментами як в студійних умовах, так і на сцені, а також, на думку авторів та виконавців пісень, чудово підходить для їх складання й подальшого виконання під час турів, використовуючи одну й ту саму гітару. Здебільшого людям потрібна одна єдина гітара, яка б добре підходила для різних стилів гри, і саме тому GA продовжує бути нашим бестселером. Якщо ви шукаєте чудову універсальні гітару, GA це саме те, що вам потрібно.


Форма Grand Orchestra (GO)

Довжина корпусу: 20-5/8" / Ширина корпусу: 16-3/4" / Глибина корпусу: 5"

Це найбільша гітара від Taylor, яка характеризується комплексним звучанням, і вражає своєю збалансованістю та чутливістю.

Найновіша форма корпусу, яка наразі увійшла до сімейства Taylor, має найбільш виразне та насичене звучання серед усіх гітар.  Наскільки Grand Symphony порівняно з Grand Auditorium має глибше й потужніше звучання, рівно настільки і тими ж параметрами Grand Orchestra відрізняється від Grand Symphony. Гітара з типом корпусу GO має трохи більшу площу та глибину корпусу, завдяки чому вона створює потужний звук. Варто звернути увагу на вдосконалену схему розміщення ребер жорсткості, яка оптимізує рух верхньої деки, утворюючи таким чином гучний комплексний звук з чудовим сустейном. Те, що відрізняє Grand Orchestra від інших гітар з великим корпусом — це збалансованість звучання у всьому діапазоні і особливо соковиті баси. Також, на відміну від інших гітар з великим корпусом, що потребують потужної атаки, GO більш чутлива і реагує на легкий дотик, що дуже зручно для виконавців з динамічним стилем гри. Якщо ви віддаєте перевагу гітарному звуку, який наповнюється силою і має багату деталізацію, Grand Orchestra не розчарує. Такі гітари сміливо можна вважати найбільш експресивними та універсальними серед тих, що мають великий корпус.


Форма Grand Symphony (GS)

 Довжина корпусу: 20" / Ширина корпусу: 16 1/4" / Глибина корпусу: 4 5/8"

Ідеальний варіант для тих, хто віддає перевагу грі боєм.

Форма корпусу Grand Symphony була запущена у виробництво у 2006 році, її характеризує багате й потужне звучання. Її можна охарактеризувати як супер Grand Auditorium, оскільки її розміри порівняно більші. Всім сподобається її гучність, повнота звучання та чудовий сустейн. Попри потужне звучання, GS дуже чутлива до швидких гітарних переборів, реагує на легкі дотики, отже, найкраще підійде для динамічно стилю гри. Важливо, що гучність досягається не за рахунок втрат у збалансованості звучання. Глибокі баси, соковиті середні та високі ноти чудово зливаються разом. Саме ці особливості роблять GS чудовим 12-струнним інструментом. GS є гідним вибором для тих, кому подобається розкішне й потужне звучання. Вона сміливо може конкурувати з будь-якими іншими акустичними гітарами.


Форма Grand Concert (GC)

Довжина корпусу: 19 1/2"/ Ширина корпусу: 15" / Глибина корпусу: 4 3/8"

Гітара з корпусом меншого розміру, яка ідеально підходить для виконавців з пальцевою технікою гри.

Невелика Grand Concert вперше з'явилася у 1984 році для задоволення потреб виконавців нового напрямку, які в той час віддавали перевагу експресивній віртуозній грі. На відміну від потужних та гучних Dreadnought і Jumbo, компактна GC мала більш стриманий характер. Також, на ній було зручно грати у сидячому положенні, а трохи ширший гриф давав можливість виконавцям вільніше використовувати складні аплікатури. Оскільки GC є менш потужною, вона чудово поєднується з іншими музичними інструментами як у студії, так і на сцені, саме тому вона дуже добре підходить для сесійних виконавців тощо. Сучасне покоління моделей GC теж орієнтоване на виконавців, які віддають перевагу пальцевій техніці гри на гітарі. Про це свідчить відносно коротша мензура гітари, що складає 24 7/8 дюймів, завдяки чому гітаристам легше затискати струни і вони мають більше свободи в русі через легкий натяг струн. Grand Concert — чудовий вибір для тих, кому зручно з гітарою меншого розміру, яка б мала більш стриманий характер звучання в цілому.


Форма Dreadnought (DN)

Довжина корпусу: 20" / Ширина корпусу: 16" / Глибина корпусу: 4 5/8"

Ідеальний варіант для виконавців, які полюбляють гру з медіатором або гітарний бій.

Це одна з найбільш традиційних форм, що пройшла крізь час, і завдяки Бобу Тейлору зазнала сучасних змін щодо свого зовнішнього вигляду та звучання. Taylor Dreadnought може похвалитися своїм класичним потужним звучанням, яке так полюбляють гітаристи старої школи гри з медіатором — глибокі баси та чіткі високі ноти. Проте, порівняно з іншими гітарами такого типу корпусу, вона має більш збалансоване звучання у всьому діапазоні частот, що, загалом, характерно для всіх гітар Taylor. Dreadnought — гітара, яка завжди асоціюється з такими музичними напрямки як блюграсс або фолк. Мабуть, так склалося історично, оскільки саме Dreadnought зіграв основну роль у визначенні цих напрямків. Любителям гри з медіатором або гітарного бою сподобається ця гітара, зокрема через можливість застосування потужної атаки. У відповідь вони отримають потужне, чітке й виразне звучання.


Форма GS Mini

Довжина корпусу: 17 5/8" / Ширина корпусу: 14 3/8" / Глибина корпусу: 4 7/16"

Зменшена модель GS, яка має подібні характеристики, але відрізняється за розміром.

Цю володарку нагород було створено для того, щоб вона стала вашим постійним супутником, незалежно від місця перебування. Вона перейняла виразне й насичене звучання від GS і, маючи порівняно менші розміри, зовсім не поступається останній, зручна для подорожей, характеризується повнотою відтворення звуків, а також на ній дуже приємно грати. GS Mini — це сучасна невеличка гітара, яка ідеально підходить для використання у приміщенні, проте добре пристосована для активного способу життя.


Форма Baby

Довжина корпусу: 15 3/4" / Ширина корпусу: 12 1/2" / Глибина корпусу: 3 3/8"

Це форма, яка є зменшеною копією Dreadnought і складає ¾ від її розмірів, проте не поступається за звуком.

Незважаючи на її невеликий розмір, вона спроектована таким чином, що здатна видати максимум потужності. ЇЇ задня дека, виготовлена із деревини сапеле, вигнута невеликою дугою, і це забезпечує їй повне й насичене звучання, а також більшу ефективність.  Гітара з корпусом Baby є досить універсальною і добре підходить для різних застосувань, альтернативних налаштувань, гри зі слайдом або за допомогою каподастру. Це ідеальна гітара під час подорожі та чудовий перший інструмент для дитини.


Форма Big Baby

Довжина корпусу: 19 1/2" / Ширина корпусу: 15" / Глибина корпусу: 4"

Це найбільша форма серед гітар з маленьким корпусом, вона має розміри корпусу подібні до великої гітари.

Вона більша від Baby Taylor, проте не зовсім повнорозмірна, має чудове звучання і дуже зручна. Через розміри Big Baby можна з легкістю віднести до категорії "портативних" гітар, але з додатковими гучністю та повнотою звучання. Подібно до Baby, гітара з корпусом Big Baby має вигнуту задню деку, що забезпечує їй додаткову потужність та впливає на її продуктивність.