Італійська компанія Proel існує з 1992 року. Бренд Proel в даний час включає в себе 16 інших брендів, від професійних звукових систем до мікрофонів і світлотехніки, а також кабельної продукції. Деякі з цих брендів, такі як Dexibell, Axiom і VoxMeister, принаймні, не зовсім мені не відомі. Proel V15 Plus, 2-смугова акустична система з 15-дюймовим НЧ-динаміком і хорошими характеристиками за помірною ціною, була сьогодні у мене для тестування. Тест покаже, наскільки добре звучить Proel V15 Plus на практиці.

Повністю аналог без надмірностей

Концепція серії V Plus носить скоріше консервативний характер. Таким чином, були опущені сучасні дрібниці, такі як вбудоване з'єднання Bluetooth, ефекти DSP або мережеві з'єднання. Будемо чесні, музиканту в репетиційній кімнаті ці надмірності не потрібні, не потрібні вони і діджєві на весіллі або групі з топ-40 в пабі по сусідству. Єдине, що тут має значення, - це максимальна гучність в поєднанні з хорошим звуком і мінімально можливими витратами на покупку - скорочення до найнеобхіднішого. Я явно фанат цієї філософії, оскільки, з одного боку, вона спрощує роботу і зводить до мінімуму потенційні джерела помилок, а з іншого боку, виробник може приділяти більше уваги якості вбудованих компонентів.

Зовнішній вигляд

Proel V15 Plus, вигляд спереду

Proel V15 Plus, вигляд спереду

 

Корпус найбільшої акустичної системи в серії Proel V Plus, як і двох його молодших братів, V10 і V12, виготовлений з чорного поліпропілену, тобто пластику. При вазі 18 кг дві колонки при необхідності можна носити одночасно. Кейс має великі ручки зверху і з обох сторін, до яких дуже легко дістатися і які не мають гострих країв. Без всяких суджень я б охарактеризував дизайн як досить футуристичний. Якість виготовлення хороша, і та чи інша невелика нерівність матеріалу корпусу на це не впливає. Всі перемикачі, ручки і розетки стійкі, нічого не хитається і не скрипить. Так що тут нема до чого причепитися.

Proel V15 Plus - Нижня частина з фланцем штатива й точками для гвинтів M10

Нижня частина з фланцем штатива й точками для гвинтів M10

На нижньому боці корпусу є фланець стійки, що фіксується. Для постійної установки є по дві точки для гвинтів M10 зверху і знизу; відповідний монтажний кронштейн можна придбати як додатковий аксесуар. Мембрани гучномовців захищені спереду міцною перфорованою пластиною, два отвори фазоінвертора також знаходяться спереду.

Proel V15 Plus - Стійке бічне положення

Стійке бічне положення

Корпус скошений з обох сторін, так, що гучномовець можна також використовувати як сценічний монітор, у лежачому положенні на боці. Модуль підсилювача з роз'ємами та елементами управління знаходиться ззаду.

Підсилювач та елементи управління

Proel V15 Plus - Модуль заднього підсилювача з елементами управління та роз'ємами

Модуль заднього підсилювача з елементами управління та роз'ємами

Proel V15 має комбінований роз'єм в якості входу на задній панелі. Користувач може вибирати між кабелями з роз’ємами XLR та jack в якості підключення. Мікрофон також можна підключити безпосередньо. Для цього можна перемикати вхідну чутливість між лінійним і мікрофонним рівнем. Поруч з ним знаходиться роз'єм для підключення у форматі XLR, який можна використовувати для підключення іншого активного динаміка. Якщо під час роботи з іншими пристроями виникає фоновий шум або гудіння, може допомогти вимикач для відключення заземлення. Для регулювання звуку доступний аналоговий двосмуговий еквалайзер з діапазоном регулювання +/- 6 дБ. Загальний рівень встановлюється за допомогою розташованого поруч поворотного регулятора. 

Proel V15 Plus - Передній світлодіод з керованим перемиканням

Передній світлодіод з керованим перемиканням

 

На передній панелі гучномовця за перфорованою пластиною є світлодіод, який показує робочий стан. Якщо це буде візуально заважати, його можна просто вимкнути за допомогою кнопки на задній панелі. У цьому випадку робочий статус можна, як і раніше, зчитувати на задній панелі за допомогою двох світлодіодів. Лівий світлодіод горить зеленим під час роботи, правий - тільки при виявленні вхідного сигналу. Як тільки внутрішній обмежувач стає активним через занадто високого рівня, цей світлодіод загоряється червоним. Гучномовець працює по двоканальному режиму. Підсилювач потужності класу D на 250 Вт використовується для низькочастотного діапазону, а твітер харчується від підсилювача потужності класу A/B на 50 Вт (RMS). Підсилювачі потужності класу D мають дуже високий ККД - до понад 90 відсотків при повній потужності, тому вони можуть бути порівняно компактними і легкими, незважаючи на високу вихідну потужність. До недоліків, можливо, відносяться підвищені значення спотворень через широтно-імпульсну модуляцію в її основі, а також підвищений шум у порівнянні з підсилювачами класу A/B. Оскільки ці побічні ефекти найсильніше діють в діапазоні високих частот, Proel, отже, покладається на підсилювач класу A/B. Частотний діапазон V15 Plus визначено від 45 Гц до 20 кГц, частота кросовера двох драйверів становить 2000 Гц.Тоді давайте більш детально розглянемо все це.

Огляд зсередини

Proel V15 Plus - вид всередині

Вид всередині

 

Для зацікавлених читачів я відкрутив задню частину Proel V15, щоб побачити, що ховається всередині. У власному корпусі з'являється окремий модуль підсилювача, який з'єднується з драйверами через роз'єми. Це те, що я називаю зручністю обслуговування. Коли ви знімаєте модуль підсилювача, перший погляд падає на 2,5-дюймовий магніт звукової котушки 15-дюймового вуфера. Вище - рупор твітера з 1-дюймовим компресійним драйвером, що включає неодимові магніти.

Proel V15 Plus - Компресійний драйвер твітера і рупор твітера

Компресійний драйвер твітера і рупор твітера

 

На жаль, на фотографіях цього не видно, але звукові котушки твітера і вуфера просторово знаходяться на одному рівні, як і належить для одночасного випромінювання високих і низьких частот. Це зводить до мінімуму фазові проблеми в перехідній зоні драйвера і покращує відтворення звуку. Внутрішня частина корпусу покрита ізолюючою ватою для придушення резонансу корпусу. Однак через неправильної форми корпусу можна ефективно уникнути небажаних резонансів корпусу.

Proel V15 Plus на практиці

Proel V15 Plus - Досить потужності для використання на відкритому повітрі

Досить потужності для використання на відкритому повітрі

 

Proel V15 Plus - Також добре застосовується в положенні лежачи

Також добре застосовується в положенні лежачи

 

Єдиним завданням боксу було довести звучання до потрібного рівня. Вокал передавався прямо в V15 Plus через LoopStation від Boss. Через проблеми із заземленням спочатку був гучний гул, але вмиканнярежиму розділення заземлення зробило свою роботу і гул пропав. При використанні його в якості вокального монітора рекомендується зменшити низькі частоти приблизно на 4-5 дБ за допомогою еквалайзера, інакше звук буде занадто потужним. Також додаткові максимуми на 2-3 дБ зробили спів під час сесії хорошим. З такими налаштуваннями вокал на V15 Plus звучав чудово, чисто і впевнено. Проблем зі зворотним зв'язком теж не було.

ВИСНОВОК

Висновок короткий, тому що активна акустика V15 Plus від Proel з честю виконує те, що від неї вимагають. Вона забезпечує ту гучність, котра підходить для сцени і репетиційної, за помірною ціною, а також дуже добре звучить. Любителі бас музики знайдуть в V15 Plus компетентного партнера без особливих пошуків і при цьому з усім, що вам потрібно на сцені, в репетиційній кімнаті або на вечірці. Якщо вам не потрібно багато низьких частот, ви можете зменшити їх регулятором низьких частот, в іншому випадку Proel пропонує менші V10 і V12 з ідентичним підсилювачем і меншим низькочастотним динаміком. Настійно рекомендується.

Джерело - amazona.de

Автор - R. Biernat