|
Количество
|
Стоимость
|
||
|
|
|||
Безвентиляторний спот для ПК зі світлодіодом білого світла потужністю 57 Вт, індекс кольоропередачі (CRI) >90
Міцний металевий корпус
1 потужний світлодіод 57 Вт COB (chip-on-board) теплого білого кольору (WW)
Електронний диммер
Пристрій охолоджується за допомогою пасивного конвекційного охолодження
Автономне керування; Поворотний регулятор яскравості; Диммер
Частота без мерехтіння:
З кутом променя 12° - 47°
Дуже високий індекс передачі кольору (CRI)
З монтажним кронштейном
Безшумна робота
Для таких областей застосування як: Виставкове та торгове обладнання; весілля/гала-заходи; ресторани, бари та готелі; відео- та фотозйомка
Гумові ніжки
Комплектація
1 х прожектор, 1 х шторка, 1 х фільтрувальна рамка, 1 х інструкція з експлуатації
| Power supply: | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption: | 40 W |
| IP classification: | IP20 |
| Protection class: | Protection class I |
| Power connection: | Fixed power supply cord with safety plug |
| Fuse: | 5 x 20 mm, T 1 A Fuse replaceable |
| LED: | 1 x 57 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Color temperature: | 3100K |
| Cooling: | Passive convection cooling |
| Control: | Stand-alone; Rotary dial for brightness; Dimmer |
| Projection: | Flicker-free |
| Beam angle: | 12° - 47° |
| Beam angle (1/2 peak): | 12 - 36° |
| Beam angle (1/10 peak): | 18 - 47° |
| Color rendering index (CRI): | 92 Ra |
| Illuminance in Lux (lx): | Narrow 3m: 2008 lx, 6m: 514 lx Wide 3m: 482 lx, 6m: 141 lx |
| Housing color: | Black |
| Attachment system: | Mounting bracket |
| Transport aid: | Rubber feet |
| Material: | Aluminum casting |
| Slot for spot length: | 13,1 cm x 13,1 cm |
| Dimensions: | Length: 26 cm Width: 20 cm Depth: 25 cm |
| Weight: | 3,82 kg |
| Noise classification: | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes: | 1 x Ø10mm; 2 x Ø6mm |
| Material: | Metal, 3 mm |
| Power cord | |
| Cable construction: | 3 x 0,75 mm² H05VV-F |
| Cable length: | Approx. 1 m |
| Barndoor | |
| Material: | Aluminum, 1,5 mm; metal |
| Ring diameter: | Outside: 12,9 mm Inside: 10,9 mm |
| Filter frame | |
| Diameter mounting holes: | 1 x Ø4mm |
| Shape: | Octagonal |
| Material: | Aluminum, 0,8 mm |
| Dimensions: | Width: 13 cm Height: 13 cm Diameter: Ø 10,5 cm |
| Legal specifications | |
| Special product: | Not designed for household room illumination |
| Intended use: | Show effect lighting |
| PU | EAN | Weight | Dimensions |
|---|---|---|---|
| 1 | 4026397621631 | 4,30 kg | 34,5cm x 26,5cm x 22cm |
| 4 | 4026397621648 | 18,30 kg | 46cm x 38cm x 56,5cm |