Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

ПН-ПТ: 9:00-18:00

0
Мій кошик

Навушники

Наушники - интернет магазин InterMuzikaНавушники в магазині InterMuzika

Сучасні технології роблять наш побут простішим і полегшують життя. Це можна сказати про пристрої персонального прослуховування звукових файлів. Їх можна під'єднувати до будь-якого пристрою, чи то комп'ютера, телефону, планшета, плеєра, і слухати улюблені композиції або дивитися фільми, не напружуючи оточуючих.

Навушники (англ. hearphones) - це вид акустичного обладнання, призначений для індивідуального прослуховування звукової інформації. Щойно смартфони та інші мобільні пристрої досягли певного рівня технічної досконалості, їхнім невід'ємним аксесуаром стали персональні монітори. Кожен користувач сучасного телефону користується навушниками. Не завжди вони входять до комплектації пристрою. Тому доводиться купувати їх окремо.

Навіть у найменшому місті можна зустріти десятки моделей найрізноманітніших типів. Вони відрізняються дизайном, конструкцією і ціною.

Спробуємо розібратися в головних критеріях їхньої класифікації:

  1. Конструкція - накладні, вкладиші, вакуумні та повного розміру;
  2. Випромінювач - динамічний, електростатичний, планарний;
  3. Акустичне оформлення;
  4. Обробка звукового сигналу;
  5. Спосіб передачі - дротові або bluetooth (бездротові);
  6. Опір - низький або високий;
  7. Кріплення.

Навушники "вкладиші"

Моделі сучасних мобільних телефонів або планшетів комплектуються стандартними навушниками, які за формою нагадують краплю. Вони належать до найдоступніших і найпростіших видів, що конструктивно складаються з мембрани. Користуватися ними дуже просто - достатньо вставити вкладиш у вухо. Але вони будуть зручні не всім користувачам. Адже в кожної людини своя форма вушного каналу, тому "крапелька" може погано триматися або ж тиснути, завдаючи незручності.

Через конструкцію вкладиші-крапельки не можуть добре відтворити баси, а також вважаються "тихими", тобто не відтворюють гучний і чистий звук. Зазвичай з такими особливостями миряться, виходять з короткочасного використання навушників під час прогулянок, поїздок у громадському транспорті, в очікуванні своєї черги тощо. Якісного ж звучання від них очікувати просто не варто. Штатні ФМ-навушники зазвичай оснащені гарнітурою. Вони призначені для підвищення комфорту користувача під час розмови по телефону. "Крапельки" обирають невибагливі слухачі, для яких вирішальним фактором виступає ціна пристрою.

Внутрішньоканальні навушники

Більш досконалий вид - це накладки з силікону, здатні повторити анатомічні вигини вушної раковини максимально точно. Вони на порядок ергономічніші за "крапельки" і практичніші. Зберігаючи форму і суть "затичок", вони краще підходять для смартфона або планшета. Добре підходять "внутрішньоканалки" і для занять спортом, оскільки під час бігу або спортивної ходьби людина робить багато різких рухів.

Вартість цього типу трохи вища, ніж попереднього, з чим і пов'язана висока популярність внутрішньоканальних навушників. Однак експерти-медики попереджають, що постійне використання звукових випромінювачів такого типу може погано вплинути на слух. Особливо, якщо користувач зловживає високою гучністю звуку, віддаючи перевагу сучасній музиці, насиченій низькими частотами.

Навушники накладні

Назва цього виду безпосередньо пов'язана зі способом їхнього застосування - такі навушники в прямому сенсі накладаються на вуха, а їхні амбушюри зазвичай тримаються на спеціальних дужках або наголов'ї. Колись їх використовували аудіофіли для прослуховування музики, а зараз "великі вуха" люблять геймери та навіть використовують на прогулянках. Адже такий тип навушників має чистий і глибокий звук із хорошим відтворенням басів. Важливий нюанс - прекрасна ергономіка. Їх можна не знімати годинами, і вони не тиснутимуть на вушні раковини чи спричинятимуть дискомфорт.

Україна належить до країн, де вибір таких навушників просто величезний. Ціна починається приблизно від позначки 500 гривень, чого вже цілком достатньо для придбання не найдешевшого виробу. Бувають і спеціалізовані монітори накладного типу - комп'ютерні (ігрові), для телефонів, для аудіосистем.

Навушники моніторного типу

Моніторні навушники також належать до систем персонального моніторингу. Вони бувають відкриті та закриті, повністю охоплюючи вуха. Перші дешевші та добре підходять для використання зі стаціонарним ПК, ноутбуком або телевізорів. Другі обирають професійні користувачі - звукорежисери чи ді-джеї, для яких важлива максимальна ізольованість від зовнішніх звуків.

Великі габарити моніторних "вух" звужують їхню сферу застосування - це комп'ютерні ігри і меншою мірою для слухання музики. Багато моделей оснащено такими додатковими опціями, як регулятор гучності, підсвічування, мікрофон і навіть "флешка"!

Арматурні

Цей вид є комбінованим. У ньому поєднуються переваги накладних і вакуумних навушників. Зазвичай їх використовують на студіях звукозапису, оскільки крім чистого відтворення всіх частот вони вирізняються високою деталізацією та яскраво вираженим стереоефектом. Звичайна їхня сфера застосування - професійна.

Як передати сигнал

У минулі часи відтворення звукових частот неможливо було уявити без дротів. Зараз також є моделі, які підключаються до джерела сигналу роз'ємом jack (мініджек) або через USB-кабель. Але користувачі все частіше віддають перевагу трохи дорожчим радіо-навушникам, де сигнал передається радіохвилями через інтерфейс Блютуз.

Плюси та мінуси дротових моніторів:

+ висока якість звуку
+ мінімум перешкод
+ надійність передавання аудіоданих
- довжина дроту обмежує свободу переміщення
- ризик пошкодження кабелю

Особливості бездротових:

+ зручність
+ мінімальні габарити
- підходить тільки для пристроїв з радіо модулем
- передача звуку може перериватися час від часу.

Як обробити сигнал

За обробкою сигналу і частотними характеристиками заведено ділити пристрої на активні та пасивні. Навушники не є винятком.

Характеристики активних:

+ наявність шумозаглушення
+ DSP-процесор
+ бездротовий зв'язок
- необхідність у живленні
- потребують підзарядки

Особливості пасивних:

+ не потрібне додаткове живлення 
+ прості в експлуатації

Головне питання

У студента, музиканта та кожного власника смартфона незалежно від віку та професії може виникнути запитання, а де ж саме купити навушники, які б добре звучали та коштували недорого? Як у м. Київ, так і регіонах ви можете звернутися до наших офіційних представників. Вони допоможуть порадою та зроблять пропозицію, яка зацікавить вас!

Вгору