Кількість
|
Вартість
|
||
|
Першими ударними інструментами користувалися ще стародавні племена в якості сигнальних або відлякують елементів. Ударні - найширший ряд серед всіх музичних інструментів. В їх число входять як звичні вироби, так і екзотичні варіації. Звучання в такому інструменті утворюється за допомогою удару по основній його частині руками або спеціальними пристосуваннями (молоточками, стукалками, паличками). Тональність і сила звуку залежить від матеріалів, розмірів і форм обладнання. Всі вони класифікуються на дві великі групи: з регульованою тональністю і хитається.
Перетинчасті ударні інструменти
Барабан відноситься до інструментів з коливається амплітудою.
литаври за формою нагадує котел, туго обтягнутий шкірою, яка виконує роль мембрани. Решта мембранні елементи виготовляються з полімерних матеріалів.
Бубен - своєрідний обруч, з одного боку обтягнутий шкірою або закритий пластиком, а по колу на ньому розташовані металеві диски. Також може бути доповнений іншими елементами: бубонцями, дзвіночками та ін.
Пластинчасті інструменти
Ксилофони - дерев'яні бруски, що відрізняються за розміром і формою, від чого залежить звук і тональність кожного з них. Скріплюються вони міцними шнурами, під собою мають пружину. Ксилофон підходить для сольного і групового виконання, звук видобувається за допомогою паличок.
Металофон - аналог ксилофона, тільки бруски зроблені з металу. Найчастіше використовується для дитячих розваг.
Маримба відрізняється від ксилофона розмірами, відтворює звуки в чотирьох октавах. Для виконання потрібні палички з обмотаним нитками головками або гумовими накладками.
Вібрафон має алюмінієві пластини, відрізняється фактурним, ніжним, об'ємним тембром, відмінно виконує соло або акомпанує в оркестрі. Клавіші його розташовані по аналогії фортепіано.
Дзвони виконують свою безпосередню роль дзвонів, часто застосовуються в виступах оркестрів.
Дзвіночки - до 25-ти металевих пластин розташовані в дві ступінчасті лінії, виконують дві октави. Тональність залежить від розташування і числа пластин.
самозвучні інструменти
Тарілки - металеві плоскі диски, вібруючі деякий час після удару.
Трикутник - незамкнений в ціле металевий прут трикутної форми. Звук виходить за допомогою удару залізної палички.
Кастаньєти - іспанська парний народний інструмент.
Маракаси застосовуються в народних виступах. Являють собою кулі з дрібним дробом всередині, утримуються за допомогою рукоятки.
Екзотика
До екзотичних і більш рідкісним ударних інструментів відносяться трещетка, Ханг, хагон та інші.
Акустичні ударні установки
Установки цього типу відносяться до недорогих, що не вимагає витрат електроенергії інструментам. Однак мають ряд недоліків, які в першу чергу проявляються при налаштуванні обладнання. Їх звук занадто гучний, для переналаштування знадобиться покупка додаткових приладів. Також процедура установки і налагодження займе чимало часу.
Електронний тип установки
Серед переваг електронних установок такі важливі чинники, як: швидка і легка налаштування, додавання спецефектів, зміна тембру, включення MIDI і інші можливості. Вони підтримують функцію запису на різні носії, мають компактні габарити. З мінусів - висока вартість в порівнянні з акустикою.
Аксесуари та комплектуючі
Комплектуючі та аксесуари використовуються музикантами як для заміни зношених деталей, так і для вдосконалення вже наявних інструментів. У число таких входить безліч комплектацій. Вони допомагають продовжити термін служби ударному інструменту, особливо барабанів, які піддаються швидкого зносу.
Обручі надягають на пластик барабана для кращої фіксації. Виконуються з металу або пластику, кріпляться за допомогою протекторів, затискачів і спеціальних болтів. Безпосередньо впливають на звучання барабана, налаштовуючи натяжімость пластика.
Ключі - для кожного музичного інструменту є свій набір ключів, щоб вчасно підтягувати розхитуються елементи. Ключі бувають одинарними, подвійними або потрійними, з дизайном у вигляді брелоків, кулонів, підвісок та інших аксесуарів.
Тренувальні педи
Не у кожного є можливість тримати вдома повноцінну ударну установку. Тренувальні педи мають менший шумом і дозволяють проводити тренування, відпрацьовувати удари, не заважаючи оточуючим. З недоліків - відсутність повномірного звуку, немає можливості регулювання звучання, розвиток виключно техніки, але не музикальності.
Як правильно вибрати ударну установку
При виборі ударного інструменту перш за все необхідно визначитися, в яких умовах і в якому приміщенні буде застосовуватися дане обладнання. Існує інструмент для любителів і професіоналів, який відрізняється складністю налаштувань і ціною. Якщо виникли труднощі при виборі ударного інструменту, слід звернутися до менеджерів інтернет-магазину Intermuzika, які допоможуть підібрати оптимальний варіант і в найкоротші терміни оформлять покупку. Мінімальне замовлення повинен бути не менше 100 грн. Відправляємо товар перевізником «Нова Пошта», оплату можна провести при отриманні післяплатою або перекладом на карту Приватбанку в відділенні або поштовим переказом.