Кількість
|
Вартість
|
||
|
Асортимент валторн у магазині Intermuzika
Валторна – рідкісний духовий інструмент. Її тембр вважається одним із найкрасивіших в оркестрі. Звучання дуже потужне, соковите. Відтінок звуку залежно від регістру виконання композиції змінюється від грубого до легкого і співучого. Один інструмент здатний передавати широкий спектр емоцій. У каталозі Intermuzika представлені недорогі моделі, які підходять для навчання, і професійні рішення преміум сегмента.
Основні характеристики валторни
Корпус виконують із міді. Пристрій використовують для виконання урочистих мажорних і ліричних мінорних композицій. У камерній музиці може застосовуватися як соло й акомпонуючий інструмент, але частіше бере участь в оркестрах.
Конструкційні особливості
Виділяють три групи конструкцій:
- Одинарні – будова передбачає три вентиля. Діапазон інструмента – 3,5 октави, водночас він звучить у тоні Фа.
- Подвійні – мають п'ять вентилів, підтримуваний тембр доходить до тону сі-бемоль, а діапазон звучання налічує 4 октави.
- Потрійні – оснащуються додатковим клапаном, завдяки чому можуть грати в більш високих регістрах.
Універсальні й популярні – подвійні моделі. Вони однаково добре підходять для аматорських та професійних виступів. Якщо ви шукаєте інструмент для навчання, краще за все купити валторну подвійного типу.
Система вентилів
Розрізняють два типи систем:
- Geyer – клапани розміщуються в одному ряді. Довжина трубки й розмір розтруба невеликі. Для видобування звуку не потрібно докладати багато зусиль, тому таку конструкцію купують валторністи-початківці.
- Kruspe – розташування вентиля зміщене трохи вліво і вгору, розмір розтруба й довжина трубки більші, ніж у першому варіанті. Для потужного звучання потрібно більше повітря й зусиль. Рішення не підходить для дітей, витяг звуку може виявитися занадто складним завданням.
Матеріал корпусу
Спочатку інструмент робили тільки з міді. Щоб ціна валторни стала доступнішою, виробники стали випускати моделі з латуні. Латунний корпус не такий надійний через більш високу схильність до корозії. У разі правильного догляду латунні пристрої служать довго, як і мідні.
Додатково корпус може покриватися лаком, який виступає одночасно захисним і декоративним шаром. Лакове покриття не дає з'являтися на корпусі подряпинам і краще справляється зі слідами пальців.
Лад інструмента
Існує три варіанти:
- Інструменти, які грають у ладі B.
- Моделі, які грають у ладі F.
- Інструменти ладу B/F – з ладу B можуть перебудовуватися в лад F.
В основному музиканти використовують моделі ладу F, тобто Фа. Ноти для них пишуться в скрипковому ключі на квінту вище реального звучання, а в басовому – на кварту нижче.
Матеріал розтруба
На звучання сильно впливає сплав, який використовується для виготовлення розтруба. Виробники працюють із чотирма матеріалами:
- Жовта мідь – у складі 70% міді і 30% цинку. Раструб виходить порівняно м'яким, а звукова палітра дуже багатою. Універсальний варіант, який підходить для гри в різних музичних напрямках.
- Червона мідь – 83% міді, 17% цинку. Такий розтруб ще м'якший і темніший за кольором. Звук виходить глибоким і ясним, але помітними виявляються менше відтінків. Червона мідь більш міцна і стійка до постійного контакту з вологою.
- Нейзильбер – склад: 65% латуні і 24% цинку. Колір розтруба світло сріблястий, але досягається він завдяки не сріблу, а невеликій кількості нікелю. Звук змінюється від темного до світлого залежно від взятого регістра. З цього сплаву роблять широкі й екстра-широкі розтруби. Добре переносить частий контакт із вологою.
- Справжнє срібло – у складі 92,5% срібла і 7,5% латуні. Це дорогі інструменти з благородним звучанням. У розтруба тонкі стінки, тому використовувати валторну слід акуратно. Такі моделі не здатні на агресивне звучання.
Конструкція розтруба
Він може бути цілісним або знімним. Цілісна конструкція більша за розміром, через що валторну не завжди зручно брати в поїздки. У разі поломки цілісний розтруб складніше відремонтувати.
Знімний відкриває більш широкі можливості – використовуючи розтруби різного розміру, валторніст може варіювати звуки й адаптуватися до різних напрямків музики й композицій.
Покриття
Покриття лаком незначно, але все-таки змінює звук інструмента. Товщина лакового покриття всередині й зовні – по 0,02 мм. Інструменти без лаку звучать міцніше – лак гасить високі обертони, але разом із ними покриття усуває сторонні шуми в ноті. Різниця у звуці є, але вона мінімальна.
Переваги лаку в підвищеній стійкості до вологи в порівнянні з металом. Під час гри руки можуть спітніти й тоді металевий корпус залишить зеленуваті сліди на долонях. Крім того, якщо ви будете забувати видаляти залишки конденсату після кожної гри, на корпусі може з'явитися корозія.
Особливості догляду
Перед використанням рекомендуємо змащувати вентилі валторни спеціальним маслом. Важливо, щоб воно не змішувалося зі змазкою крона. Наносите мастило треба тільки на внутрішню частину крона.
Корпус потрібно періодично протирати м'якою полірувальною тканиною. Щоб надати конструкції блиск, використовуйте поліруючі засоби – для металевих або лакових покриттів. Протирайте елементи, які близько контактують із ротом, після кожної гри, щоб не накопичувати конденсат.
Переваги покупки в інтернет-магазині Intermuzika
У нашому каталозі ви знайдете товари топових музичних брендів. Ми офіційно представляємо Yamaha, Kapok і інші популярні компанії в Україні. На товари діє гарантія тривалістю 12 місяців. Доставка замовлень займає 1-3 дні. Доступна оплата покупки в кредит.