Кількість
|
Вартість
|
||
|
Гітарні струни - класифікація
Струни - аксесуар, який впливає на якість звучання гітари. Тому треба серйозно підійти до їх вибору. Частий питання, яке задають початківці гітаристи, як правильно вибрати гітарні струни?
Cтруни для гітари розрізняють за матеріалом:
- синтетичні;
- металеві.
Синтетичні бувають:
- нейлонові;
- карбонові.
Вони використовуються на класичних гітарах.
Металеві:
- сталеві;
- нікельовані;
- бронзові;
- мідні;
- срібні;
- з полімерним покриттям.
Вони використовуються на акустичних гітарах, електроакустичних і на електрогітарах.
Вибір залежить від типу гітари для якої вони призначені і від характеру бажаного звучання інструменту. Саме матеріал, з якого виготовлені струни і їх калібр, визначають наскільки легко буде грати на інструменті.
Є фірми-виробники випускають різнокольорові струни або світяться неоновими відтінками в темряві. Їх вартість вище звичайних, але на якість звук це практично не впливає.
Види обмотки
Гітарні струни бувають без обмотки (як правило перша і друга, рідше третя) або з обмоткою. Існує 3 основних типи обплетення:
- Плоска.
- Кругла.
- Овальна.
Товщина
Товщину (калібр) вимірюють в сотих і тисячних частках дюйма. Комплект з маркуванням на упаковці «10-50» означає, що товщина першої струни 0,01 дюйма, а останній, найтовщій (бас), має діаметр 0,05 дюйма.
Поради досвідчених гітаристів
- При покупці потрібно враховувати, що для кожного типу гітари існують свої типи. Саме тому потрібно вибрати і купити струни для гітари відповідного типу. Досвідчені музиканти рекомендують починати гру з струнами якомога меншої товщини (вони м'які), це полегшить і спростить процес навчання. Згодом можна буде купити комплект більшої товщини. Вони забезпечать більш яскравий і виражений звук.
- Якщо вийшла з ладу одна струна, то краще за все купити комплект, а не поштучно і замінити відразу все. Інакше звучання нової, може відрізнятися за тембром від старих.
- Перед тим, як відправитися в магазин, доцільно порадитися з більш досвідченими музикантами щодо конкретних моделей. Власний досвід напрацьовується роками, причому нерідко - тернистим шляхом проб і помилок, в той час як досвідчені гітаристи можуть дати цінну пораду.
- Можна порадитися на численних гітарних форумах - як правило, там обговорюють не тільки нюанси гри на інструменті, а й можуть дати рекомендації, виходячи з виду гітари - класичної, акустичної, електрогітари, бас-гітари і т.д.
- Найпростіші і дешеві струни для шестиструнної гітари мають круглу обмотку. Комплекти з плоскою обмоткою стоять помітно дорожче, оскільки вони довговічніші. Ціна моделей з напівкруглої обмоткою найвища, але вони поєднують в собі переваги перших двох варіантів, і при цьому позбавлені помітних недоліків. Однак потрібно враховувати, що висока ціна не завжди дозволить домогтися найкращого звучання - наприклад, якщо сама гітара занадто низької якості, то дорогі струни радикально ситуацію не виправлять.
- Недостатньо лише купити струни для гітари - їх потрібно правильно встановити і натягнути. При відсутності достатнього досвіду краще довірити цю процедуру гітарного майстра або більш досвідченому гітаристу. Оскільки їх невірна установка може навіть призвести до пошкодження інструменту - наприклад, до деформації грифа.
Підібрати і купити струни для гітари в інтернет-магазині InterMuzika
У магазині InterMuzika а також в нашому оффлайн магазині в м.Київ та інших містах України можна купити струни для гітари самої різної цінової категорії. Втім, ціна має не головне значення, а важливо те, наскільки вони підходять до самого інструменту і відповідають кваліфікації музиканта. Замовити можна онлайн в нашому інтернет-магазині.