Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

ПН-ПТ: 9:00-18:00

0
Мій кошик

Струни для гітари

Сортування:
за популярністю від дорогих від дешевих за назвою

Гітарні струни - класифікація
Струни - аксесуар, який впливає на якість звучання гітари. Тому треба серйозно підійти до їх вибору. Частий питання, яке задають початківці гітаристи, як правильно вибрати гітарні струни?

Cтруни для гітари розрізняють за матеріалом:

 • синтетичні;
 • металеві.

Синтетичні бувають:

 • нейлонові;
 • карбонові.

Вони використовуються на класичних гітарах.
Металеві:

 • сталеві;
 • нікельовані;
 • бронзові;
 • мідні;
 • срібні;
 • з полімерним покриттям.

Вони використовуються на акустичних гітарах, електроакустичних і на електрогітарах.

Вибір залежить від типу гітари для якої вони призначені і від характеру бажаного звучання інструменту. Саме матеріал, з якого виготовлені струни і їх калібр, визначають наскільки легко буде грати на інструменті.

Є фірми-виробники випускають різнокольорові струни або світяться неоновими відтінками в темряві. Їх вартість вище звичайних, але на якість звук це практично не впливає.

Види обмотки

Гітарні струни бувають без обмотки (як правило перша і друга, рідше третя) або з обмоткою. Існує 3 основних типи обплетення:

 • Плоска.
 • Кругла.
 • Овальна.

Товщина

Товщину (калібр) вимірюють в сотих і тисячних частках дюйма. Комплект з маркуванням на упаковці «10-50» означає, що товщина першої струни 0,01 дюйма, а останній, найтовщій (бас), має діаметр 0,05 дюйма.

Поради досвідчених гітаристів

 1. При покупці потрібно враховувати, що для кожного типу гітари існують свої типи. Саме тому потрібно вибрати і купити струни для гітари відповідного типу. Досвідчені музиканти рекомендують починати гру з струнами якомога меншої товщини (вони м'які), це полегшить і спростить процес навчання. Згодом можна буде купити комплект більшої товщини. Вони забезпечать більш яскравий і виражений звук.
 2. Якщо вийшла з ладу одна струна, то краще за все купити комплект, а не поштучно і замінити відразу все. Інакше звучання нової, може відрізнятися за тембром від старих.
 3. Перед тим, як відправитися в магазин, доцільно порадитися з більш досвідченими музикантами щодо конкретних моделей. Власний досвід напрацьовується роками, причому нерідко - тернистим шляхом проб і помилок, в той час як досвідчені гітаристи можуть дати цінну пораду.
 4. Можна порадитися на численних гітарних форумах - як правило, там обговорюють не тільки нюанси гри на інструменті, а й можуть дати рекомендації, виходячи з виду гітари - класичної, акустичної, електрогітари, бас-гітари і т.д.
 5. Найпростіші і дешеві струни для шестиструнної гітари мають круглу обмотку. Комплекти з плоскою обмоткою стоять помітно дорожче, оскільки вони довговічніші. Ціна моделей з напівкруглої обмоткою найвища, але вони поєднують в собі переваги перших двох варіантів, і при цьому позбавлені помітних недоліків. Однак потрібно враховувати, що висока ціна не завжди дозволить домогтися найкращого звучання - наприклад, якщо сама гітара занадто низької якості, то дорогі струни радикально ситуацію не виправлять.
 6. Недостатньо лише купити струни для гітари - їх потрібно правильно встановити і натягнути. При відсутності достатнього досвіду краще довірити цю процедуру гітарного майстра або більш досвідченому гітаристу. Оскільки їх невірна установка може навіть призвести до пошкодження інструменту - наприклад, до деформації грифа.

Підібрати і купити струни для гітари в інтернет-магазині InterMuzika

У магазині InterMuzika а також в нашому оффлайн магазині в м.Київ та інших містах України можна купити струни для гітари самої різної цінової категорії. Втім, ціна має не головне значення, а важливо те, наскільки вони підходять до самого інструменту і відповідають кваліфікації музиканта. Замовити можна онлайн в нашому інтернет-магазині.

Вгору