Кількість
|
Вартість
|
||
|
Музичні труби в каталозі Intermuzika
Труба – музичний інструмент альтово-сопранового регістру. Серед духових у неї найвище звучання. У магазині Intermuzika ви знайдете моделі для різних стилів виконання. Менеджери компанії допоможуть підібрати пристрій для професійної, напівпрофесійної гри і для навчання.
Музичні труби – основні характеристики
Унікальне звучання інструменту забезпечують його елементи – трубка, мундштук, клапани та розтруб. Ключова характеристика звучання – тональність, на яку розрахований виріб. У каталозі запропоновані три варіанти – Bb, C і E.
Bb, або сі-бемоль
Лад сі-бемоль забезпечує об'ємне й тепле звучання. Інструмент відносять до універсальної групи, адже він гармонійно вписується в будь-які ансамблі та підходить для різних жанрів – класика, джаз і навіть сучасна поп-музика.
На моделях Bb створено велику кількість музичних творів і навчальних матеріалів, тому їх обирають для навчання. Залежно від конструкції інструменти сі-бемоль розділяють на:
- Навчальні – отримують зменшену мензуру, завдяки чому простіше отримувати повний і чистий звук.
- Напівпрофесійні і професійні – характеризуються більшим розміром, їх мензура завжди більша. Для професійних використовуються механізми підвищеної чутливості, що дає бездоганно чистий звук, але для його вилучення потрібно набагато більше зусиль.
C, або до
Труби музичні в ладі C звучать у басовому діапазоні. Такі рішення стали популярними недавно, але вже використовуються в оркестрах разом з Bb. Візуально відрізняються зменшеним корпусом. Він дає можливість налаштовувати інструмент у ладі до на тон вище моделей, що грають у ладі сі-бемоль. Звук більш яскравий і соковитий. Моделі з низьким регістром використовуються музикантами, які вже освоїли класичний лад сі-бемоль і планують розширити виконавські можливості.
E, або мі
Для гри в найвищому регістрі знадобиться купити музичну трубу з тональністю E. Вона підходить для виконання композицій, у яких більш високий регістр відповідає за максимальну точність звуковидобування й легку аплікатуру. Інструменти, призначені для гри в ладі мі, вибирають професійні музиканти. Найчастіше їх купують оркестранти. Не підходять для сучасних напрямків музики.
Духова труба кишенькового типу
Якщо ви часто подорожуєте з інструментом або плануєте влаштовувати регулярні вуличні концерти в теплу пору року, віддавайте перевагу кишеньковим моделям. Домогтися компактного розміру виробникам вдається завдяки туго зігнутим трубкам.
Специфічна конструкція не заважає видавати повний діапазон звучання, характерний для Bb моделей. Для концертних виступів на великих майданчиках рішення не застосовують, але для регулярної практики або студійного запису використовуються часто.
Труби музичні – особливості
Ціна і звукові можливості визначаються конструкцією. Виділяють такі елементи:
- Трубка – частина від мундштука до крона. На навчальних моделях вона може бути реверсивною – через меншу кількість стикових частин повітря всередині отримує менший опір. Отже гра значно полегшується. Популярний матеріал для трубки – червона латунь. Вона слабо схильна до корозії й не вимагає частого очищення.
- Клапани, або пістони. Якісні клапани плавно, але одночасно швидко відгукуються на натискання. Під час вибору звертайте увагу на матеріал їх виготовлення. Від цього залежить надійність і ціна музичної труби. На навчальні моделі встановлюють нікельовані клапани – вони нечутливі до рідкої чистки й довговічні. Монелеві пістони виконують зі сплаву нікелю з міддю, і часто ставлять на напівпрофесійні пристрої. Їм потрібні регулярні змащування та чистка, але елементи показують хорошу корозійну стійкість і міцність. На професійні варіанти частіше встановлюють пістони з нержавіючої сталі – найміцніший із перерахованих варіантів.
- Розтруб – конусоподібний компонент. Від конусності й розміру розтруба залежить звучання духової труби. Універсальний матеріал для елемента – жовта латунь. Більш темні й теплі звукові відтінки дає рожева латунь. Конструкції професійного рівня отримують гніздо з цільного листа металу, що забезпечує рівномірність вібрацій. Для навчальних і аматорських моделей використовують зварні розтруби, але плазмова різка дає можливість наблизити їх за якістю звучання до цільнолистового.
- Мензура – це співвідношення найвужчої частини пристрою до найширшої. Велика мензура формує гучний звук, але, щоб його отримати, необхідно докласти більше зусиль. Музикантам-початківцям рекомендуємо вибирати інструменти з менш широкою мензурою.
Правила догляду
Помпи і крони необхідно регулярно змащувати. Частота змазування помп залежить від того, наскільки активно ви граєте. Якщо плануєте тривалу поїздку й залишаєте музичну трубу вдома, попередньо змастіть помпи. Для змазування використовують силіконове й синтетичне масло, а також деякі види натуральних. Масло потрібно розподіляти на внутрішній частині елемента, на самій помпі і пружині. Періодичні також необхідно змащувати крони, але для них купують спеціалізоване масло.
Конструкцію треба регулярно протирати, особливо ретельно – компоненти, близько розташовані до рота. Через скупчення надлишків вологи корпус може пошкодитися або покритися корозією. Для протирання використовуйте суху м'яку ганчірку. Видаляйте залишки вологи всередині й зовні.
Переваги покупки в інтернет-магазині Intermuzika
У нашому каталозі представлені надійні духові інструменти труби популярних брендів – Yamaha, Stagg, Kapok тощо. Intermuzika – офіційний представник виробників в Україні. На товари діє гарантія терміном 12 місяців. Покупку можна оформити в кредит.