|
10 968 грн
|
|
10 968 грн
|
платежі
по 5 484 грн
Комісія 0.01% від вартості товару під час списання щомісячних платежів
Особливості
Зручний сценічний прожектор з 20 Вт світлодіодом COB, CRI >95
1 потужний світлодіод 20 Вт COB (chip-on-board) теплого білого кольору (WW)
З кутом променя 19°
4 стулки затвора
Прилад охолоджується за допомогою пасивного конвекційного охолодження
Диммер електронний
Частота без мерехтіння Freq:
Дуже високий індекс передачі кольору (CRI)
З монтажним кронштейном
Для таких областей застосування як: Виставкове та торговельне обладнання; інсталяція; ресторани, бари та готелі; відео- та фотозйомка
Безшумна робота
Можливість застосування: Підвісний; на підставці
Гвинт
Різьба М5
Комплектація
1 х прожектор, 1 х тримач гобо, 1 х шнур живлення, 1 х рамка фільтра, 1 х монтажний кронштейн, 2 х гвинти, 2 х шайби, 1 х інструкція користувача
| Power supply: | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption: | 20 W |
| IP classification: | IP20 |
| Protection class: | Protection class I |
| Power connection: | Mains input via 3-pin screw plug connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse: | 5 x 20 mm, T 0,5 A Fuse replaceable |
| Lamp type: | LED lamp |
| LED: | 1 x 20 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Color temperature: | 3000K |
| Cooling: | Passive convection cooling |
| Projection: | Flicker-free |
| Beam angle: | 19° |
| Beam angle (1/2 peak): | 19° |
| Color rendering index (CRI): | 96 Ra |
| Illuminance in Lux (lx): | Warm white (WW) 1m: 3849 lx, 3m: 460 lx, 6m: 116 lx |
| Housing color: | Black |
| Attachment system: | Mounting bracket |
| Material: | Aluminum casting; metal; plastic |
| Dimensions: | Length: 22,2 cm Width: 15,8 cm Height: 20,3 cm |
| Weight: | 1,23 kg |
| Noise classification: | Class 0 (no noise at all) |
| Gobo holder | |
| Gobos: | Outside diameter 42mm Image diameter 18mm |
| Material: | Aluminum, 0,3 mm |
| Dimensions: | Width: 4,4 cm Height: 10,1 cm Diameter: Ø 3,4 cm |
| Power cord | |
| Cable construction: | 3 x 0,75 mm² H05VV-F |
| Cable length: | Approx. 1,4 m |
| Filter frame | |
| Material: | Aluminum, 0,3 mm |
| Dimensions: | Width: 6,9 cm Height: 6,9 cm Diameter: Ø 5,6 cm |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes: | 1 x Ø11mm; 2 x Ø7mm |
| Material: | Aluminum casting, 2 mm |
| Screw | |
| Thread: | M5 thread x 11 mm |
| Washer | |
| Material: | Plastic |
| Color: | Pink |
| Dimensions: | Height: 1 mm Diameter: Ø 1,2 cm |
| Legal specifications | |
| Special product: | Not designed for household room illumination |
| Intended use: | Show effect lighting |
| PU | EAN | Weight | Dimensions |
|---|---|---|---|
| 1 | 4026397693072 | 1,40 kg | 25cm x 13cm x 15cm |
| 8 | 4026397693096 | 11,95 kg | 56cm x 27cm x 32cm |