Базель, Швейцарія. Парк Св. Якоба, який місцеві називають «Йоггелі», має давню історію. Найбільший стадіон у Швейцарії побудовано після нового будівництва під керівництвом архітекторів Herzog & de Meuron. Після кількох розширень St. Jakob Park став першим багатофункціональним майданчиком у Швейцарії з апартаментами, торговим центром, ресторанами, універмагами, а також стадіоном 4 категорії УЄФА. Під час останньої модернізації у 2020 та 2021 роках власник FC Basel 1893 оновив всю звукову систему на RCF. Система озвучення під балконом і вся система озвучення трибун були оновлені гучномовцями RCF. Також замінено підсилювачі потужності та аудіо-матричні системи. Зокрема, клієнт обрав пасивні системи HVL

Оскільки модернізація відбувалася під час ігор сезону, команда Martin Reich (audioconsulting ag) реалізувала оновлення аудіосистеми в три етапи. Спочатку замінили підсилювачі та аудіоматрицю, потім встановили підбалконні масиви, а на завершення – повністю нову систему озвучення трибун.

Мартін Райх, генеральний директор audioconsulting ag, робить перший позитивний висновок: «Після перших кількох ігор ми отримали дуже позитивні відгуки. Відтворення музики та покриття новими системами RCF стали більш однорідними порівняно з попередными, а розбірливість мови також значно покращилася. За допомогою систем лінійного масиву ми можемо робити набагато точніші налаштування з точки зору тихих і гучних секцій, ніж це було можливо з попередніми гучномовцями з точковим джерелом». Через високі акустичні вимоги директиви УЄФА до аудіосистеми стадіонів, чудовий досвід роботи з гучномовцями RCF на кількох стадіонах Бундесліги, було прийнято рішення встановити гучномовці серії HL, HVL і P. Загалом система озвучення трибун складається з 205 елементів лінійного масиву HL 40, 30 високопродуктивних сабвуферів HS 2200 для основного озвучення та десяти гучномовців HVL 15 для кутового озвучення. Загалом 330 гучномовців P 4228, спеціально виготовлених у кольорі Basel-Red, використовуються для посилення зон під балконами та доріжок.

Георг Хофманн, голова групи інженерної підтримки RCF (ESG) у Німеччині, розповідає про інсталяцію: «З такою великою інсталяцією на стадіоні необхідно було не лише враховувати структурні та акустичні умови, але й використовувати під час експлуатації. Завдяки новій системі RCF St. Jakob Park має систему звукопідсилення, яка має як оптимізоване відтворення голосу, включаючи екстрені сповіщення, так і значно покращене відтворення музики з точки зору якості звуку та вихідної потужності».

Системи RCF виконали всі критерії рішення FC Basel 1893 як оператора стадіону St. Jakob Park і audioconsulting ag як інсталятора. Найважливішим критерієм було покращення мови та відтворення музики, яке досягнуто. Аудіосистема також використовується для повідомлень, пов’язаних з безпекою, тому вона повинна гарантувати вимоги швейцарської директиви SES SN EN 50849. Не менш важливим був плавний перехід від старої системи до нової та відмінні параметри стійкості до погодних умов і надійності протягом дня. сьогоднішня операція. Системою можна керувати дистанційно, практично до найменших деталей.