Всім привіт!
Сьогодні поговоримо як вибрати барабанні палички
Особливо для новачків, це може бути щось дуже страшне. Уявіть, ви заходите в музичний магазин, бачите величезну стійку барабанних паличок i не знаєте що вибрати, адже ви тільки починаєте барабанити. Знайомо?
Iснує багато різних варіантів барабанних паличок, типів наконечників, матеріалів з яких їх виготовляють.
Так як ми, барабанщики, вибираємо? Вся рiч у тому, що це виключно про особисті переваги. Треба спробувати різні палички і з'ясувати, якi пiдходять саме вам. I звiсно, це може бути захоплюючим заняттям, але на нього може піти ціла вічність.

 


В цій статті я дам вам кілька основних порад, щоб зайшовши в музичний магазин, ви фактично вже мали уявлення про те, на що слід звертати увагу при виборі барабанних паличок.

 


Отже, є числа і букви, нанесені на палички - двійки, п'ятірки, сімки, вісімки і т.д.
По суті, і це потрібно просто запам'ятати:


- чим менше цифра, тим важчі і товщі палички.
- чим більше цифра, тим легші і тонші.


Що ж означають букви A і B? Вони означають, що в межах цього числа, в даному випадку 5 (наприклад, Vic Firth 5A і 5B) є різна товщина. Таким чином, 5A тонше, ніж 5B, просто це запам'ятайте. 
Зараз ми обговорюємо тільки найпоширеніші серед барабанщиків моделі і не беремо до уваги специфічні за вагою, матеріалами, вставкам для обважнення і іменні палички відомих барабанщиків.
Найімовірніше, початківець барабанщик вибере важчi палички і цьому є пояснення. Більш важкі палички потрібні, так як м'язи рук ще не звикли. Легкі палички ви просто не будете відчувати в руках, через слабку техніку гри і навички контролю палички на початковому етапі своєї гри. Більшість паличок мають однакову довжину, але ви можете помiтити, що довші дають вам більше охоплення і краще захоплення палички. Як приклад VIC FIRTH виробляє лінійку паличок серії Extreme, яка на половину дюйма довше.
   Добре, з розміром і товщиною паличок розібралися, але багато початківців барабанщиків можуть задатися питанням про тип наконечників - дерево або нейлон? Все залежить від того, якому звуку ви віддаєте перевагу. Тип наконечників має відчутне значення при грі в більшій мірі по тарілках і особливо по райду. Ось швидкий спосіб запам'ятати:


- нейлонові наконечники дають щільний, яскравий звук.
- дерев'яні наконечники дадуть м'яке натуральне звучання.


   Якщо ви вдарите по тарілці нейлоновим наконечником, він дасть вам дійсно приємний стабільний звук. Дерев'яні наконечники, при грі на тарілках, дадуть більше неузгодженості, але варто перейти на томи як дерево дасть приємне натуральне і м'яке звучання. Отже, вибираючи між нейлоновим наконечником та дерев'яним, подумайте про музику, яку ви граєте. Комусь потрібні красиві і яскраві звуки тарілок, а комусь природне і натуральне звучання. 
Можливо, новачкам все ж варто звернути увагу на палички з нейлоновим наконечником, так як вони довговічніше. Адже техніка гри і контроль сили удару на перших порах далекі від досконалості. З яких би порід дерева не виготовлялися палички вони все одно не такі витривалі як палички з пластиковими наконечниками
   Ще один аспект, на який варто звернути увагу - це форма наконечника. Якщо у наконечника площа поверхні не велика, наприклад форма краплі або кульки, то звук буде більш чітким. Велика площа поверхні наконечника забезпечить більш темний і щільний звук.
Ось кілька найпоширеніших видів паличок на прикладі одного з лідерів в їх виробництві - VIC FIRTH:


 7АN  - мала товщина, менша вага, нейлоновий наконечник.   

 5А  - середня товщина, легка вага.

 
 X5AN  - середня товщина, середня вага, додаткова довжина.           
 5ВB  - середня товщина і велика вага.


 2B  - велика товщина, велика вага.

   
   Тепер, коли ви знайдете палички, які підходять особисто вам, залишиться справа за малим - перевірити пару перед покупкою особисто. Наприклад, візьміть паличку і прокотіть нею на плоскій поверхні і стежте за її обертанням. Не зовсім пряму паличку відразу стане видно за рахунок нерівномірного кочення по столу. Можна так само взяти тренувальний пед і злегка постукати обома палицями по одній і тій же поверхні, відчуваючи вібрацію і уважно прислухаючись до звуків які вони видають. Якщо звук різний, це може означати що одна паличка важча за іншу. 
Імениті бренди, такі як VIC FIRTH давно відточили свої технології у виробництві барабанних паличок і контролі якості.
    По мірi вашого прогресу в грі на барабанах, наiмовiрнiше, ви зміните не одну модель паличок. Вибрати барабанні палички - це все одно, що знайти ідеальну пару кросівок. Те, що буде ідеально для вас, може виявитися незручним для когось іншого. Тому, звичайно ж, варто витратити час на пошуки своїх ідеальних паличок, щоб взаємодія з барабанною установкою - стала для вас натхненною і захоплюючою історією.

Автор - Антон Козаченко