Audio-Technica ATH-M60x

Компактні накладні навушники для любителів моніторингу та HiFi

У двох словах

Високий комфорт під час носіння та солідні звукові характеристики визначають Audio-Technica ATH-M60x як амбітні hi-fi навушники, що забезпечують стилістично гнучке задоволення та насолоду під час прослуховування сучасних творів. З іншого боку, аналітичні здібності роблять досить легкі накладні навушники хорошим універсалом у невеликих студіях, а у великих студіях гарнітура також є продовженням дуже нейтральних систем. З іншого боку, обмежене застосування в мобільних пристроях через (занадто) вільну посадку.

ATH-M60x продовжують успішну серію ATH-M від японського виробника Audio-Technica зручною закритою моделлю накладних навушників, що підходить як для студії, так і для мовлення, хоча й програє в мобільному використанні. Новинкою цієї моделі, найімовірніше, стане регулятор гучності, що перемикається, для захисту вух, що вигідно вирізняє її з-поміж інших. Порівняно з усталеними студійними навушниками накладного типу, ці накладні навушники мають доволі крихкий і легкий вигляд. Підвіска корпусу навушників трохи нагадує моделі Beyerdynamic DT, та й якість комфорту під час носіння схожа, хоча розмір, форма і оббивка явно відрізняються. Іншими словами, ви можете працювати з навушниками кілька годин або слухати музику без необхідності робити перерву. Тиск незначний, тому навушники сидять вільно, проте на вузьких головах вони можуть сидіти навіть занадто вільно.

Під час мобільного використання є обмеження, тоді як під час стаціонарної експлуатації комфорт носіння завдяки адаптивності раковин по обох осях і широкій, пружній оббивці зі штучної шкіри дуже приємний. Накладки на вуха і вушка змінні, і за необхідності їх можна поміняти. В усьому іншому навушники виготовлено з пластику і металу, вони мають надійний і добротно зроблений вигляд. Навіть кабелі в трьох варіантах виконання (короткі, довгі та спіральні), що входять до комплекту постачання, справляють враження високої якості і підсилюють позитивний загальний вигляд. Для кріплення змінних кабелів у системі передбачено механізм фіксації, завдяки якому навушники міцно з'єднуються з кабелем.

Додаткове регулювання гучності

У верхній частині корпусу лівого навушника розташовано обмежувач рівня, який дає змогу знизити максимальну гучність ATH-M60x до 105 дБ. Цього рівня більш ніж достатньо, щоб отримувати задоволення від прослуховування музики, тому ми вважаємо цей вибір вдалим. За нормальних умов прослуховування таке обмеження не заважає роботі і не знижує особистого враження від прослуховування. Однак, особливо за тривалого прослуховування, він може захистити від постійно зростаючих рівнів, які навантажують вухо. У цьому відношенні я вважаю, що цей пристрій дуже затребуваний у професійній сфері, тим паче, що за необхідності обмеження рівня можна відключити, щоб, наприклад, у галасливій обстановці отримати вищу потужність, оскільки сама система має великий запас гучності. Оскільки обмеження виконано у вигляді невеликого зануреного повзунка, функцію неможливо випадково увімкнути або вимкнути. На наш погляд, це чудова функція.

Якість звуку

Накладні навушники привабливі, безпосередні та динамічні. Звук яскравий і теплий, збалансований і чистий. Баси не виглядають акцентованими, але завжди присутні і добре визначені. Середні частоти звучать дуже акуратно, багато деталізовані, мають глибину і випромінюють ясну, потужну присутність, в той час як високі частоти звучать відкрито і легко - дуже привабливе враження від прослуховування, яке може легко задовольнити складні вимоги hi-fi. З точки зору музичного стилю ці навушники також дуже варіативні.  ATH-M60x можуть у старих записах 60-х і 70-х років займати незвично перебільшене положення в стереопанорамі, через що відтворення здається неприродним. На відміну від цього, в сучасних постановках такого явища немає. Навпаки, тут стереозображення, навіть якщо воно не здається дуже великим, розгорнуте і без пробілів.

З огляду на необхідну якість звуку, точну градацію глибини і здатність безжально розкривати помилки і недоліки в матеріалі, ATH-M60x можна рекомендувати як хороший універсальний варіант, особливо для невеликих студій. Крім того, оскільки накладні навушники дають змогу швидко оцінити якість, ці переваги можуть сподобатися і діджеям. Ще один сильний бік - перевірка й оцінка таймінгу та щільності, оскільки навіть проблеми з ритмом можна точно почути через накладні вуха. 

 

headphonecheck.com