Зробіть вдалий вибір при покупці гітари

 

Про те, як вибрати гітару, яка підходитиме найкраще

Незалежно від того, що саме ви шукаєте – свій перший інструмент, новий інструмент для поповнення вашої колекції Taylor, або просто хочете більше дізнатися про гітари Taylor – ми з радістю вам допоможемо. Враховуючи різноманіття доступних форм корпусу та комбінацій деревини, кожен може обрати собі найбільш привабливий варіант. Насправді, знайти підходящу модель відповідно до власних потреб легше, ніж здається на перший погляд.

Найголовніше – обрати гітару, чиї акустичні параметри здатні повністю задовольнити потреби виконавця, враховуючи його стиль гри та музичні напрямки, яким віддається перевага. Нижче наведено кілька основних порад, які допоможуть під час вибору. Хороші новини полягають у тому, що вибір на користь гітар Taylor – завжди правильний вибір, незалежно від обраної моделі.

Варто звернути увагу на те, що кожна модель є унікальною, враховуючи відмінності у кольорах та зовнішньому вигляді, які є результатом комбінації різних порід деревини та виконання корпусу, а також інші деталі дизайну, що уособлюють в собі певні показники якості, притаманні кожному виробу Taylor. Серед них: зручний гриф, чудова інтонація, чіткий та збалансований тон звучання, а також бездоганна майстерність. Додавши до цього наше прагнення до відмінного обслуговування клієнтів і відповідальне ставлення до якості використовуваних матеріалів деревини, можна стверджувати, що ви отримаєте у своє користування довговічну гітару, здатну повністю задовольнити всі вимоги у повному обсязі. Враховуючи все вищесказане, ось ще кілька моментів, які слід взяти до уваги під час покупки гітари.

 

фото вдалий вибір при покупці гітари

 

Вибір гітари – річ суб'єктивна. Цим процесом потрібно насолоджуватися

Поводження кожного окремо взятого гітариста з його інструментом завжди унікальне. Є три складові, що впливають на формування критеріїв вибору інструменту: зовнішній вигляд, тактильні відчуття та сприйняття звуку. Варто зазначити, що кожен з нас має особливе сприйняття звуку.

Музика здатна передавати наші емоції та настрої, допомагає нам виразити себе, розслабитися, заглибитися у свої почуття тощо. Саме тому важливо підібрати інструмент, який надихатиме вас у музичному та емоційному планах. Якщо це вдається, то гра на гітарі приносить особливе задоволення. Може трапитися, що підходящий інструмент вдасться знайти тільки після довготривалого пошуку, або, навпаки, одне випадкове "бринькання" на гітарі допоможе знайти свій "священний Грааль". У будь-якому випадку не потрібно поспішати, а лише насолоджуватися своїм музичним квестом і довіряти власним відчуттям. Обравши саме такий підхід, можна розраховувати на те, що підходящий інструмент вас таки знайде.

 

фото вдалий вибір при покупці гітари

Під час вибору форми та матеріалу корпусу важливо враховувати власний стиль гри

Вибираючи, слід покладатися на власний смак. Тут все індивідуально. Усім нам, наприклад, по-різному смакує їжа. Так само, у музичному еквіваленті, по-різному ми робимо свій вибір щодо гітари. Кожного року під час такого заходу як «Taylor Road Show» наші експерти в деталях показують і пояснюють, як впливає форма корпусу та його матеріал на звучання гітари, і яку роль в подальшому ці тональні властивості відіграють в тому чи іншому стилі гри. Коли все співпадає ідеально, гітаристу вдається досягти якнайкращого звучання, завдяки вдало підібраному інструменту.

Ваш Профіль Гітариста
Окрім участі в «Road Show», наші менеджери з продажу регулярно надають особисті консультації для клієнтів щодо того "як зробити вдалий вибір". Надаючи персональну підтримку, наші працівники найчастіше запитують клієнтів про їхні музичні вподобання, а також можуть їх попросити зіграти на гітарі, щоб краще зрозуміти, якої техніки дотримується гітарист. Якщо ви є початківцем і ще не маєте достатніх навиків та власного стилю гри, не варто цим перейматися. Ми допоможемо зорієнтуватися у правильному напрямку, взявши до уваги ваші музичні вподобання та цілі, яких ви бажаєте досягти у майбутньому. Ось кілька питань, на які потрібно відповісти, щоб зрозуміти,  які саме параметри гітари будуть оптимальними.
Де потрібно грати?
Якщо важливими є компактність або портативність, потрібно орієнтуватися на гітари меншого розміру, які будуть зручнішими у даному випадку. Якщо під час гри важливою є максимальна продуктивність гітари (без можливості її підключення), то варто віддати перевагу інструменту з більшим корпусом. Якщо потрібно виступати на концертах, месах, творчих вечорах та ін., краще обрати гітару, обладнану звукознімачем.
З якою силою робиться удар по струнах, та який динамічний діапазон цікавить?
З огляду на це, справді важливо вибрати правильний тип корпусу, що враховуватиме кількість енергії, яка застосовується до гітари. Якщо з великою силою ударяти по струнах гітари невеликого розміру, то може з'явитися ефект спотворення звуку.
Якій техніці гри на гітарі віддається перевага. Чи переважає одна техніка, або використовуються різні почергово?
Це допоможе вирішити, чи підійде універсальний інструмент, або варто віддати перевагу гітарі, яка задовольнить певні специфічні вимоги. Якщо ви є початківцем і ще не маєте своєї власної техніки гри, краще зробити вибір в сторону універсальності; це надасть змогу проекспериментувати у подальшому з різними техніками та музичними жанрами. Але якщо ви вже маєте кілька різних гітар або віддаєте перевагу конкретній техніці гри, то ваш новий вибір може бути сфокусований на більш конкретні цілі.
Яким музичним стилям віддається перевага?
За умови використання акустичного стилю "блюграс", краще обирати гітару типу "Dreadnought" або "Grand Orchestra", з великим корпусом, здатну забезпечити максимальну продуктивність та проекцію. В той час, як кантрі-гітарист, напевно, віддасть перевагу меншому за розміром інструменту, обравши форму "Grand Concert" або "Grand Auditorium". Інструменталісту, який використовує багаті відкриті акорди, краще підійде гітара середнього розміру "Grand Symphony" або трохи більша "Grand Orchestra".
Чи потрібно грати разом з іншими виконавцями (інструментами), або віддається перевага сольним виступам?
Якщо це сольне виконання, то варто віддати перевагу гітарі з експресивним характером звучання, з допомогою якої краще вдасться виразити себе, використовуючи багатство її тональної палітри. Якщо це гра з акомпанементом, то варто віддати перевагу гітарі, яка має достатню продуктивність, щоб її звучання було виразним порівняно з іншими інструментами.
Чи потрібно брати акорди або грати соло на верхній частині грифу (на верхніх ладах)?

Якщо так, то варто вибрати модель гітари з вирізом.

Чи супроводжуватиметься гра на гітарі співом?
Якщо так, то тональність звучання гітари і голосу повинні правильно відповідати одне одному. Палісандрові гітари мають виражений середній діапазон, що дає змогу підлаштуватися під них у вокальному плані. Хоча, все індивідуально та у великій мірі залежить від того, як звучатимуть голос та гітара разом. Насправді, варто відвідати музичний магазин у той час, коли для вас буде зручно поспівати під різні гітари, або буде можливість скористатися окремою кімнатою магазину з цією метою. Якщо гітарист грає переважно інструментальну музику, потрібно шукати гітару з підходящою гамою тональностей, здатну передати всю глибину і зміст вкладених почуттів.
Чи використовуватиметься гітара для живих виступів або під час звукозаписів?
Якщо існує необхідність підключення гітари, потрібно вибирати модель із вбудованим звукознімачем. Якщо робитиметься запис, слід враховувати звучання інших музичних інструментів. Якщо інструментів буде кілька, можливо, варто віддати перевагу гітарі із корпусом меншого розміру для того, щоб отримати меншу силу звучання. Якщо ж планується грати соло на акустичній гітарі, напевне, вам знадобиться гітара більшого розміру, з більш виразним звучанням.
Чи звертаєте ви увагу під час вибору гітари на її продуктивність, насиченість звуку, його глибину, теплоту звучання тощо?

Якщо так, то це допоможе зорієнтуватися під час вибору підходящої форми і матеріалу корпусу гітари. Гітари, виготовлені з палісандру характеризуються глибокими низькими та високими основними тонами, з багатим наповненням обертонами. Червоне дерево забезпечує наявність вираженого середнього діапазону. Наші нові гітари з клену звучать багато і чуйно. Кедрова верхня дека забезпечує неабияку теплоту звучання у разі використання пальцевої техніки гри на гітарі. Якщо ви ще не визначилися щодо своїх побажань, то не варто хвилюватися.  Просто спробуйте пограти на кількох різних гітарах і зверніть свою увагу на ті речі, які виявились для вас важливими. Це допоможе під час вибору.